Järjekordsed Hansapäevad toimuvad Tartus 17. ja 18. juulil 2021 | KAHJUKS SEL AASTAL EI TOIMU

 

Hansalaada toimumine suvises Tartu on traditsioon, mida osatakse oodata. Kenasti ajaloolises linnasüdames ning linna kauni sümboli – Emajõe – kallastel seavad linnapidustused end saabuval suvel sisse juuli kolmandal nädalavahetusel. Tartu Hansapäevad 2021 toimuvad 17. ja 18. juulil.

Tartu Hansapäevade ajal saavad igas vanuses külastajad osa kirevast laadamelust ja kultuuriprogrammist Vabaduse puiesteel ning mujal südalinnas. Hansapäevad kutsuvad Tartu kesklinna laadaoste tegema, kohalikust toorainest valmistatud kõhutäit nautima, spontaanseid ja natuke vähem spontaanseid etteasteid vaatama, mitmel moel meelt lahutama ja nii suurte kui väikeste sõpradega lõbusalt aega veetma.

Kohe pärast esmakordset toimumist 2019. aasta suvel sai kokku lepitud, et retrosõidukite väljanäitus ja rongkäik Tartusse naasevad ning et ettevõtmine kasvab veelgi suuremaks. Erinevatest riikide vanasõidukite pühendunud ning jutukad omanikud võtavad seekord tutvumiseks kaasa ka vanaaegsed sõjaväesõidukid.

Lisaks muudetakse 17. ja 18. juulil osake Kaarsillast jõekohvikuks, kus kõik kohad on ainult kõige parema vaatega – otse Emajõele. Jõelinna vääriliselt sõidutavad teid nendel kahel päeval Emajõel ka taas mitmed tuntud „tartlased“ – suuremad ja väiksemad jõe- ning viikingilaevad.

Tartu Hansapäevadele tasub muidugi alati tulla kogu perega! Lasteala tegevused koondatakse Emajõe äärde rohealale Shaté tantsukooli (Atlantise) maja kõrval. Lastelava tihe programm, näomaalingute tegijad, Ranna Rantšo miniloomaaed ning igasugused muud meelelahutajad aitavad ka pisematel laadakülalistel kaks suvepäeva meeleolukalt õhtusse saata.

Loomulikult tuksleb aga linnasüdames ka mitusadat kauplejat koondav hansalaat. Eesti ja naaberriikide kaupmehed ootavad teid kahel suvepäeval ammuotsitud tarvilikku, aga kindlasti ka maitsvat laadakaupa ostma Tartu Raekoja platsile, Emajõe vasakule kaldale, Küüni tänavale ning Uueturu ja Kaubahoovi (kesklinna) parkidesse.

Hansalaat on laupäeval, 17. juulil avatud ajavahemikus 10.00–20.00 ja pühapäeval, 18. juulil ajavahemikus 10.00–16.00.

Head hansalaada kaupmehed!

Taotlusi laadal kauplemiseks hakkame COVID-19 poolt põhjustatud olukorra tõttu elektrooniliselt vastu võtma tavapärasest hiljem ehk loodetavasti maikuus.
Kogu info taotluse esitamiseks leiate aja lähenedes nii sellelt kodulehelt kui Tartu Hansapäevade Facebooki kontolt.